Badanie ojcostwa – chcę pobrać próbki w domu, jak mam to zrobić?

Próbki do badania ojcostwa możesz pobrać w miejscu, w którym czujesz się najbardziej komfortowo, czyli w domu. Materiał genetyczny pobierasz wtedy sam przy pomocy doustnych wymazówek. Laboratorium wyśle je w specjalnym zestawie, w którym oprócz patyczków z bawełnianą nasadką na jednym z końców, znajdziesz też inne elementy, które pozwolą Ci zrealizować badanie ojcostwa – łatwo, szybko i dyskretnie.

Pamiętaj, że badanie ojcostwa z pobraniem próbek w domu, jest tak samo pewne, jak badanie z pobraniem w przychodni – udziela jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o pokrewieństwo łączące badanego mężczyznę z dzieckiem.

Badanie ojcostwa – zestaw możesz zamówić na kilka sposobów

Dzwoniąc na nr laboratorium, pisząc maila lub za pomocą czatu dostępnego na stronie www. Zestaw do badania ojcostwa przychodzi do domu (lub innego, dowolnego miejsca, a nawet na adres zagraniczny) w przeciągu 2-3 dni od złożenia zamówienia. Laboratorium może Ci go wysłać w formie dyskretnej przesyłki, która wygląda jak zwykła przesyłka nadana przez osobę prywatną. Na kopercie nie ma więc logotypu laboratorium, żadnych pieczątek ani innych oznaczeń, sugerujących, kto może być rzeczywistym nadawcą przesyłki. Dzięki temu badanie ojcostwa pozwala Ci na całkowitą dyskrecję.

Badanie ojcostwa – gdy otrzymasz zestaw, możesz przystąpić do pobierania wymazów z policzka

Jest to bardzo proste, bezbolesne i zajmie Ci tylko chwilkę. Wystarczy, że wyjmiesz z opakowania wymazówkę, wsadzisz ją do ust, przyłożysz do wewnętrznej strony jednego z policzków i potrzesz płynnym ruchem ok. 10 razy w kierunku tam i z powrotem. Wymaz pobierasz również z drugiego policzka, używając oczywiście osobnej wymazówki (na każdego pacjenta przewidziane są 2 patyczki). W ten sam sposób należy pobrać wymazy również od pozostałych osób uczestniczących w badaniu ojcostwa.

Do pobrania materiału genetycznego z buzi nie trzeba być na czczo. Wystarczy na godzinę (a w przypadku małego dziecka nawet na 30 minut) przed przystąpieniem do przygotowywania wymazów, wstrzymacie się od jedzenia, picia słodkich napojów, żucia gumy, a jeśli któryś z uczestników pali papierosy, to również palenia. Chodzi tutaj o to, aby w jamie ustnej nie zalegały żadne resztki, np. jedzenia.

Pamiętaj, że badanie ojcostwa możesz wykonać również z włosów (dokładnie cebulek włosowych), szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, dziecięcego smoczka lub gryzaka, słomki z wypitego napoju, filtra wypalonego papierosa i wielu innych przedmiotów, na których znajduje się DNA. Testy genetyczne w kierunku ojcostwa są pewne nie tylko bez względu na miejsce pobrania próbek, ale również bez względu na rodzaj analizowanego materiału.

Badanie ojcostwa – gdy skończysz pobierać próbki możesz wysłać je do laboratorium

Tradycyjną pocztą w dołączonej do zestawu kopercie zwrotnej (pamiętaj, aby do koperty wsadzić również wszystkie niezbędne dokumenty) lub zamówić bezpłatnego kuriera po ich odbiór. Gdy próbki trafią do laboratorium, pracownicy będą mogli rozpocząć badanie ojcostwa. 

Badanie ojcostwa – wynik otrzymasz w trybie ekspresowym

Nawet po 24 godzinach od rozpoczęcia analizy. Badanie ojcostwa, wykonane na podstawie 24 markerów genetycznych jako jedyne, da Ci pewność co do pokrewieństwa z dzieckiem. Wynik testu otrzymasz dokładnie w takiej formie, jaką zaznaczyłeś w dokumentach zlecenia, a więc listownie, telefonicznie, e-mailowo lub na miejscu w placówce.

 

Zadzwoń i zapytaj o testy na ojcostwo

+48 796 644 115

Od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-23.00 oraz w dni wolne w godzinach 8.00-21.00