Ustalenie ojcostwa w ciąży cena | testDNA premiumLEX Przeskocz do treści
img
img   
BEZPIECZNIE

BEZPIECZNIE

 • 15 lat doświadczenia
 • Konsultacje z ekspertem i lekarzem genetykiem
 • Porady prawne
 • Pomoc 7 dni w tygodniu
 • Indywidualny opiekun klienta
PEWNIE

PEWNIE

 • Certyfikaty jakości: ISFG, GEDNAP
 • Analiza aż 34 markerów DNA
 • Współpraca z sądami
 • Analiza mikrośladów, mtDNA, chrX, chrY
SZYBKO

SZYBKO

 • Wynik w 24h i 3-5 dni
 • Analizy w dni wolne
 • Przesyłki z gwarancją dostarczenia na czas
 • Szybka opinia do badania z procedurą sądową

Ustalenie ojcostwa w ciąży cena

Przy ustaleniu ojcostwa w ciąży cena zależna jest od sposobu pobierania próbek DNA. Wynosi ona od 2047 zł jeśli badany jest płyn owodniowy i 6977 zł, gdy badana jest krew matki. Niezależnie od rodzaju pobranego materiału wynik testu na ustalenie ojcostwa w ciąży jest pewny i wiarygodny. Jednoznacznie potwierdza lub wyklucza biologiczne ojcostwo, tak samo jak testy po narodzinach dziecka.

Spis treści:

Ile kosztuje ustalenie ojcostwa w ciąży z płynu owodniowego?
Ile kosztuje ustalenie ojcostwa w ciąży z krwi matki?
Ustalenie ojcostwa w ciąży cena – dlaczego się różni?

Ustalenie ojcostwa w ciąży – cena przy pobraniu płynu owodniowego

Od 15. tygodnia ciąży można pobrać płyn owodniowy i wyizolować z niego DNA dziecka. Cena badania wynosi wówczas od 2047 zł. Na życzenie pacjentki badanie można bezpłatnie poszerzyć o analizę w kierunku wad genetycznych płodu, dzięki czemu zyska informacje o zdrowiu dziecka. Wynik będzie mogła skonsultować z lekarzem genetykiem przez telefon.

Aby ustalić ojcostwo DNA dziecka porównuje się z materiałem genetycznym matki i mężczyzny, uzyskanych z dowolnych próbek. Mogą to być wymazy z policzka, włosy z cebulkami oraz używane przedmioty takie jak szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, sztućce i inne.

Wynik badania ojcostwa dostępny jest bardzo szybko bo już po 3-5 dniach od dostarczenia próbek do laboratorium (dni robocze). Przedstawia go i objaśnia ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa w czasie rozmowy telefonicznej. Dokument jest także dostarczany listem.

Ustalenie ojcostwa w ciąży – cena przy badaniu krwi

Po 8 tygodniu ciąży można również wykonać test z krwi matki, ponieważ w jej krwiobiegu krąży wystarczająco dużo materiału genetycznego dziecka. Cena badania wynosi wówczas 6977 zł. Badanie jest proste i bardzo komfortowe ponieważ pobranie krwi przypomina zwykłą morfologię i nie trzeba być na czczo.

Z krwi matki izoluje się materiał genetyczny jej i dziecka, a następnie porównuje z DNA potencjalnego ojca uzyskanym z wymazów z policzka. Jest to najwcześniej dostępne badanie ojcostwa.

Dzięki temu możliwe jest uzyskanie pewnego wyniku na podstawie badania DNA płodowego, które jest często niekompletne i „poszarpane”. Wynik badania dostępny jest w ciągu 5-10 dni roboczych i przekazywany jest zgodnie z życzeniem pacjentów – telefonicznie, e-mailem i listem.

Ustalenie ojcostwa w ciąży cena – dlaczego się różni? Odpowiada ekspert, mgr Barbara Prokurat

Test na ojcostwo w ciąży – zarówno na podstawie płynu owodniowego, jak i krwi ciężarnej – daje jednoznaczny wynik. Skąd biorą się więc różnice w cenie? Są one zależne od wykorzystywanej metody. Badanie na podstawie krwi przyszłej mamy wymaga bardzo zaawansowanej metody i najnowocześniejszego sprzętu.

Więcej mówi o tym mgr Barbara Prokurat:

DNA płodu znajduje się w składzie tzw. wolnego DNA (cffDNA, ang. cell free fental DNA). Ze względu na to, że jest mocno pofragmentowane (obecne są krótkie odcinki DNA), do jego badania konieczne jest wykorzystanie niezwykle czułej i zaawansowanej technologii Sekwencjonowania Nowej Generacji (NGS). Pozwala ona przeanalizować aż do 2304 loci (markerów DNA). Dla porównania – przy badaniu na ojcostwo wykonywanym po porodzie analizuje się od 16 do 34 takich markerów.

mgr Barbara Prokurat, ekspert ds. ustalania ojcostwa i pokrewieństwa testDNA Laboratorium Sp. z o.o.


Zadzwoń i dowiedz się więcej

+48 796 644 115

Od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-22.00 oraz w dni wolne w godzinach 9.00-21.00


34 markery DNA

Przeczytaj też:


Zapytaj o badanieZadzwoń: +48 796 644 115