Badanie na ojcostwo – blisko miejsca zamieszkania i w 48 godzin

Dzięki współpracy z ponad 200 przychodniami w całej Polsce badanie na ojcostwo w premiumLex możesz wykonać blisko swojego miejsca zamieszkania, profesjonalnie i bez kolejek. 24 markery genetyczne, które analizowane są w trakcie testu ojcostwa dają gwarancję pewnego wyniku, nawet jeśli bierze w nim udział tylko ojciec z dzieckiem.

Wynik – wystawiony już w 24 lub 48 godzin od momentu wpłynięcia próbek do laboratorium – można ponadto skonsultować z ekspertem ds. ustalania ojcostwa i pokrewieństwa lub z prawnikiem. 

Prywatne badanie na ojcostwo z pobraniem próbek w przychodni – jak umówić się na wizytę

Wystarczy, że zadzwonisz pod numer laboratorium, a konsultant wyszuka przychodnię znajdującą się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania i umówi Cię na pobranie próbek. Może się to odbyć nawet tego samego dnia. Do przychodni możesz również dostarczyć próbki pobrane na własną rękę w domu (jeśli zleciłeś prywatne badanie na ojcostwo). Tymi próbkami mogą być zarówno wymazy z wewnętrznej strony policzka, przygotowane przy pomocy kupionego wcześniej zestawu, jak i wszelkie przedmioty będące źródłem materiału genetycznego, takie jak włosy z cebulkami, fragmenty naskórka, kawałek materiału z zaschniętą na niej plamą krwi, golarkę oraz wiele innych. Musisz pamiętać, że badanie na ojcostwo jest pewne bez względu na to, z jakiego rodzaju próbki wyizolowane zostało DNA. Pewne, tzn. potwierdzające ojcostwo na ponad 99,9999% lub 100% je wykluczające. Tak precyzyjny wynik laboratorium osiąga nawet, jeśli w teście udział biorą tylko 2 osoby – ojciec i dziecko. Jest to możliwe, ponieważ każde badanie na ojcostwo wykonywane jest w oparciu o 24 markery genetyczne.

W razie wątpliwości o rezultacie badania możesz porozmawiać w trakcie indywidualnych konsultacji z ekspertem ds. ustalania ojcostwa i pokrewieństwa. Osobą udzielającą porady jest mgr Barbara Prokurat.

Badanie na ojcostwo z pobraniem próbek w przychodni – gdy wynik ma być dowodem w sprawie

Sądowe badanie na ojcostwo wiąże się z koniecznością dopełnienia pewnych formalności. Nie odbędzie się ono jeśli tożsamość badanych nie zostanie wcześniej potwierdzona. W tym celu na pobranie wszyscy uczestnicy testu muszą przyjść z ważnymi dokumentami tożsamości (dowodem osobistym, paszportem, a w przypadku dziecka odpisem aktu urodzenia). Próbki pobiera upoważniona do tego osoba, w wybranej placówce medycznej i przy udziale świadków. Z przebiegu całego zdarzenia spisywany jest także dokument w postaci protokołu. Mimo wszystkich tych formalności sądowe badanie na ojcostwo ma też wiele pozytywnych stron. Największym atutem tego testu jest możliwość wykorzystania otrzymanego wyniku w sądzie, w charakterze głównego dowodu w postępowaniu, np. o alimenty, podział majątku itd.

Ponadto wszyscy pacjenci premiumLex wykonujący sądowe badanie na ojcostwo mają możliwość skonsultowania wyniku z prawnikiem w trakcie 30-minutowej rozmowy telefonicznej. Konsultacji udziela adwokat Ewa Rostkowska.

Zadzwoń i zapytaj o testy na ojcostwo

665 761 161

Od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-23.00 oraz w dni wolne w godzinach 8.00-21.00