Testy na ojcostwo | testDNA premiumLEX Przeskocz do treści
img
img   
BEZPIECZNIE

BEZPIECZNIE

 • 15 lat doświadczenia
 • Konsultacje z ekspertem i lekarzem genetykiem
 • Porady prawne
 • Pomoc 7 dni w tygodniu
 • Indywidualny opiekun klienta
PEWNIE

PEWNIE

 • Certyfikaty jakości: ISFG, GEDNAP
 • Analiza aż 34 markerów DNA
 • Współpraca z sądami
 • Analiza mikrośladów, mtDNA, chrX, chrY
SZYBKO

SZYBKO

 • Wynik w 24h i 3-5 dni
 • Analizy w dni wolne
 • Przesyłki z gwarancją dostarczenia na czas
 • Szybka opinia do badania z procedurą sądową

Testy na ojcostwo

Testy DNA są obecnie najbardziej doskonałą metodą ustalenia pokrewieństwa biologicznego między domniemanym ojcem a dzieckiem.  Potrafią on w sposób całkowicie pewny potwierdzić ojcostwo badanego mężczyzny, bądź też całkowicie je wykluczyć. 

100% wiarygodność wyniku możemy zagwarantować dzięki nowoczesnej aparaturze, odczynnikom o wysokiej jakości, doświadczeniu naszych laborantów oraz procedurom, jakie stosujemy podczas badania próbek. Potwierdzeniem tego są liczne certyfikaty jakości oraz zaufanie sądów i ekspertów, z którymi współpracujemy.

Laboratorium wykorzystuje w badaniach metodę Multiplex STR, rekomendowaną przez Międzynarodowe Towarzystwo Genetyki Sądowej. Jedną z jej zalet jest możliwość wykonania badania ojcostwa na bardzo małej ilości DNA.

W premiumLEX zrobisz badania DNA w kierunku ustalenia ojcostwa do celów prywatnych, do celów sądowych, a także w czasie ciąży. Do badania możesz dostarczyć dowolną próbkę DNA – wymazy z policzków oraz mikroślady.

Pewny i szybki test ojcostwa

Tym, co decyduje o pewności wystawianych przez nas wyników jest również ilość badanych markerów. Analizujemy ich aż 34, co umożliwia uzyskanie wyniku z większą pewnością niż w przypadku przebadania 16, szczególnie w nietypowych sytuacjach, takich jak badanie tylko próbki od ojca i dziecka, ewentualne pokrewieństwo domniemanych ojców czy wystąpienie u dziecka mutacji, której nie można przewidzieć.

Wszystkie analizy, które wykluczyły ojcostwo wykonujemy 2 razy, na podstawie 2 różnych próbek. Na prośbę pacjenta badanie możemy powtórzyć również w sytuacji potwierdzenia ojcostwa. Dzięki temu pacjent może być pewny, ze wynik, który otrzymał jest w 100% wiarygodny. Nasi klienci maja gwarancję stałej ceny – jeśli konieczne będzie ponowne pobranie próbki do badania jest to dla nich bezpłatne.

W premiumLEX wynik testu uzyskasz szybko – już po 3-5 dniach (dni robocze, liczone od momentu kiedy próbki trafią do laboratorium). W razie potrzeby czas ten można skrócić, a analizę wykonać nawet w dni wolne. Wynik wystawiamy w języku polskim oraz na życzenie –  w języku obcym.

Pomoc ekspertów i porady prawne

Nasi klienci w ramach badania mogą skorzystać z indywidualnej rozmowy z ekspertem ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa. Wyjaśni on wynik badania oraz odpowie na pytania związane z przeprowadzoną analizą ojcostwa i jej rezultatem. Klientom, którzy zdecydowali się na test ojcostwa do celów sądowych proponujemy też poradę prawną przez telefon. Badanie w czasie ciąży, w którym można połączyć test na ojcostwo i badanie w kierunku wad genetycznych płodu, obejmuje natomiast konsultację z lekarzem genetykiem.

Gwarantujemy dyskrecję

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo ważna jest dyskrecja. Zarówno wynik jak i zestaw do pobrania próbek możemy nadać w formie dyskretnej – bez oznaczeń laboratorium. Co więcej, test można zlecić anonimowo. Wypisując formularz zlecenia badania nie podaje się wówczas danych osobowych osób badanych. Zapewniamy dyskretny kontakt z klientem. Przed przekazaniem jakiejkolwiek informacji na temat zlecenia, upewniamy czy rozmawiamy z właściwą osobą, m.in. poprzez  hasło bezpieczeństwa. Odd­zwa­ni­amy tylko na ten numer podany w for­mu­la­rzu zlece­nia bada­nia.

Wygoda – możesz pobrać każdą próbkę, w domu lub w przychodni

Jesteśmy w stanie wyizolować dla DNA z dowolnej próbki, zarówno z wymazu z policzka, jak i mikrośladów, czyli np. wyrwanych z cebulkami włosów, sztućców, niedopałka papierosa, gumy do żucia czy szczoteczki do zębów. Pobranie wymazu jest proste, bezbolesne i może odbyć się w domu. Wymaz pobierzesz samodzielnie za pomocą zestawu, który dostarczamy dyskretnie wskazany adres lub do paczkomatu. Do zestawu dołączamy również szczegółową instrukcję, dzięki czemu pobranie materiału z policzka będzie proste i szybkie. Możesz także umówić się na pobranie DNA do jednej z przychodni w całej Polsce.


Zapytaj o badanieZadzwoń: +48 796 644 115