Certyfikat jakości GEDNAP

Certyfikat GEDNAPtestDNA Sp. z o.o. sp. k. uzyskało w 2022 prestiżowy certyfikat GEDNAP 62 i 63, który potwierdza jakość i profesjonalizm testów DNA w kierunku ustalenia ojcostwa, które wykonuje laboratorium. Niemieckie Stowarzyszenie Medycyny Sądowej (GEDNAP) prowadzi jeden z najtrudniejszych programów atestacyjnych w zakresie testów DNA na ojcostwo. Stanowi on międzynarodową kontrolę poprawności oznaczania profili genetycznych i składowych w mieszaninach DNA.

testDNA Laboratorium Sp. z o.o., aby zdobyć certyfikat GEDNAP przeszło przez kolejne etapy: zgłoszenie uczestnictwa, przeprowadzenie badań przez testDNA Laboratorium Sp. z o.o. na podstawie próbek otrzymanych od instytucji certyfikującej i weryfikacja poprawności nadesłanych danych, a następnie przyznanie atestów. Pozytywne przejście wszystkich etapów jest dowodem wysokiej jakości analiz wykonywanych w laboratorium.

testDNA pierwszy Certyfikat GEDNAP uzyskało już w 2009 roku. Kolejna atestacja dowodzi o wysokiej jakości oferowanych usług i utrzymywaniu wysokiego poziomu analiz.

Przyznanie certyfikatu to dla nas duży zaszczyt. Jest to dokument, który świadczy o naszej niezawodności – mówi Krystyna Szymczyk, koordynator działu laboratoryjnego.

Laboratoria genetyczne poddają się regularnym kontrolom zewnętrznym, aby uzyskać certyfikaty potwierdzające jakość wykonywanych usług. Certyfikaty są dla klientów potwierdzeniem, że zlecając badanie w danym laboratorium, uzyskają pewny i wiarygodny wynik.