Testy na ojcostwo w TVN Style

testy na ojcostwo Otrzy­mal­iśmy zaprosze­nie do udzi­ału w pro­gramie TVN Style “Czy współcześni mężczyźni nadają się na mężów?. Nasza pracowniczka – Mag­dalena Siedlińska miała okazję opowiedzieć  w nim o tes­tach na ojcostwo i o tym, jak wygląda badanie DNA.

W programie Agnieszki Szulim „Stylowy magazyn” o swoich doświadczeniach z testami na ojcostwo opowiada m.in. Pan Krzysztof. Mężczyzna podejrzewał swoją żonę o zdradę, miał też wątpliwości co do pokrewieństwa z synem. Postanowił je rozwiać przy pomocy badań DNA. Jego przeczucia okazały się słuszne – test jednoznacznie wykluczył jego ojcostwo.
O tym, że nie jest ojcem dowiedział się dopiero po 7 latach.

Magdalena Siedlińska opowiedziała  telewidzom o tym, na czym polegają badania DNA, przybliżyła również sposób pobierania próbek do testu na ojcostwo w ciąży. Wyjaśniła, że rosnące zainteresowanie testami na ojcostwo wynika m.in. z coraz większej dostępności do informacji na ich temat, z istnienia zestawów, dzięki którym można bardzo łatwo pobrać materiał oraz szeregu punktów pobrań, gdzie można się zgłosić na takie badanie.

Z kolei prawniczka Katarzyna Tryniszewska mówi jak przebiega ustalenie bądź wykluczenie ojcostwa w sądzie, również w sytuacji, gdy matka i dziecko nie stawią się na pobranie.

Oglądaj odcinek online >>