Testy na ojcostwo – w jaki sposób osiąga się taką pewność wyniku?

testDNA Sp. z o.o. Sp. k. wykonuje testy na ojcostwo, które potwierdzają to ojcostwo na ponad 99,9999% lub wykluczają je na 100%. Laboratorium spełnia tym samym wymagania Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii, które tylko takie wyniki uznaje za wiarygodne. O tym czy testy na ojcostwo są pewne świadczy kilka elementów.

Testy na ojcostwo w akredytowanym laboratorium (akredytacja PCA)

testDNA Sp. z o.o. Sp. k. to laboratorium badawcze akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji [w zakresie: Analiza pokrewieństwa, Analiza polimorfizmu DNA z wykorzystaniem układu STR. Metoda: Multipleks PCR z elektroforezą kapilarną] / [w odniesieniu do wymagań PN-EN ISO/IEC 17025], [Nr AB 1618]. Zakres akredytacji…

Zdobycie certyfikatu z akredytacji zajęło laboratorium ponad rok. To tylko pokazuje, jak złożony jest to proces i jak wielkiego wysiłku wymaga od pracowników. Dokument ten dowodzi jednak, że placówka przestrzega bardzo rygorystycznych wymogów normy PN-EN ISO/IEC 17025 w zakresie prowadzonych badań. Dzięki temu wystawiane w niej wyniki są jednak uznawane przez polskie i zagraniczne sądy. Dla Państwa jest to z kolei bezpośredni dowód na to, że testy na ojcostwo realizowane w tym laboratorium są pewne.

Testy na ojcostwo w laboratorium posiadającym najważniejsze certyfikaty

Certyfikaty stanowią tak naprawdę drugi, zaraz po akredytacji, najważniejszy dowód na to, że laboratorium wszystkie swoje testy na ojcostwo wykonuje rzetelnie i z najwyższą starannością. Przyznają je najbardziej cenione w branży instytucje, zajmujące się badaniami DNA. testDNA Laboratorium Sp. z o.o. przyznano do tej pory certyfikaty German DNA Profiling Group (GEDNAP) oraz International Society for Forensic Genetics (ISFG). Swoje kompetencje w zakresie prowadzenia testów na ojcostwo podnosi również poprzez udział w co najmniej 3 badaniach biegłości rocznie.

Testy na ojcostwo z analizą 24 markerów genetycznych

Testy na ojcostwo, które odbywają się bez udziału matki powinny być wykonywane na podstawie 24 markerów genetycznych, a nie standardowych 16. Tylko wtedy mają Państwo gwarancję, że wynik jest pewny.

premiumLEX w standardzie posiada badania na 34 markerach DNA – jedyne takie badanie na rynku.

Testy na ojcostwo na najlepszych odczynnikach i najlepszym sprzęcie

Liderem na rynku, jeśli chodzi o producentów kitów laboratoryjnych jest firma PROMEGA. I to właśnie z jej produktów laboratorium zdecydowało się korzystać wykonując swoje testy na ojcostwo. Przez cały czas czuwa również nad tym, aby wszystkie sekwenatory działały poprawnie, w tym celu pracownicy laboratorium co 4 miesiące sprawdzają ich stan techniczny. Przy ewidencji zleceń i obliczeniach statystycznych laboratorium korzysta również ze specjalnego autorskiego oprogramowania. Dzięki temu testy na ojcostwo – od momentu wpłynięcia próbek do laboratorium, aż po wydanie wyniku, realizowane są szybko i sprawnie.

Testy na ojcostwo – prywatne, sądowe, w ciąży, z wymazu lub szczoteczki do zębów

Oferta badań realizowanych w testDNA Sp. z o.o. Sp. k. jest bardzo szeroka. Placówka wykonuje testy na ojcostwo na potrzeby własne, jak i procedury sądowej. Ustala też ojcostwo w ciąży (już od 8 tygodnia). Laboratorium ma duże doświadczenie w analizie bardzo różnych rodzajów próbek – wymazów z policzka, włosów z cebulkami, maszynek do golenia, szczoteczek do zębów, zużytych chusteczek higienicznych, jak i wielu innych.

Mają Państwo również wybór, jeśli chodzi o miejsce pobrania próbek – w domu przy pomocy kupionego wcześniej zestawu lub jednym z 200 lokalnych punktów pobrań na terenie całego kraju. Dane osobowe, które przekazują Państwo w celu realizacji badania są ściśle chronione. W razie pytań lub wątpliwości istnieje również możliwość skontaktowania się z konsultantem pod numerem bezpłatnej infolinii.

Zadzwoń i zapytaj o testy na ojcostwo

665 761 161

Od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-19.00 oraz w dni wolne w godzinach 9.00-21.00