Testy na ojcostwo – żeby pobrać próbki DNA w domu nie musisz już zamawiać zestawu

Chcąc pobrać próbki do testu na ojcostwo w domu nie musisz już zamawiać specjalnego zestawu wymazówek. Wypełnij dostępny na naszej stronie internetowej formularz zlecenia testu, wydrukuj go i podpisz, a jako materiał do badania dołącz dowolną próbkę mikrośladową. Wykonywane na podstawie takich niestandardowych próbek testy na ojcostwo dają zawsze pewny i jednoznaczny wynik.

Testy na ojcostwo –  jakie próbki zaliczamy do mikrośladów

Mikrośladem będzie każdy przedmiot, który zawiera śladowe ilości DNA. Do mikrośladów zaliczymy więc np. chusteczkę higieniczną z wydzieliną z nosa (katarem), żutą przez kilka minut gumę do żucia czy szczoteczkę do zębów. Równie przydatna w badaniu może być maszynka do golenia, pałeczka z woskowiną z ucha, słomka od napoju, łyżka, widelec czy szklanka. Lista ta nie wyczerpuje oczywiście wszystkich przedmiotów, na podstawie których realizujemy testy na ojcostwo. Do badania nadaje się tak naprawdę każdy materiał, który może zawierać ludzkie DNA.

Testy na ojcostwo – próbki mikrośladowe najlepiej zbieraj w jednorazowych rękawiczkach

A jeśli ich nie masz, użyj chusteczki lub woreczka. Pamiętaj jednak, by nie dotykać gołymi rękoma miejsc, w których może być obecny materiał genetyczny badanej osoby (główki szczoteczki do zębów, główki maszynki do golenia, cebulki włosa, wacika na patyczku do czyszczenia uszu itp.). Jeśli próbki, które zamierzasz wykorzystać w badaniu są mokre (szczoteczka do zębów, maszynka do golenia, chusteczka z katarem), zaczekaj z ich włożeniem do koperty do momentu aż dokładnie wyschną. Osuszone materiały możesz następnie wsadzić do czystej, papierowej koperty lub pojemniczka na mocz. W przypadku materiałów wykonanych ze szkła, najlepiej umieść je w tekturowym lub plastikowym pudełku. Dzięki temu nie uszkodzą się podczas transportu. Próbki, z których wykonujemy testy na ojcostwo można nadsyłać pocztą lub przekazać przez kuriera. Nie musisz się przy tym bać o ich jakość. Jeśli prawidłowo je zabezpieczysz, dotrą do laboratorium w dobrym stanie i będą doskonale nadawały się do analizy. Nie martw się jednak, jeśli twoje próbki okażą się niewystarczającej jakości. Wtedy poprosimy się o dostarczenie kolejnych materiałów i przebadamy je bezpłatnie.

Testy na ojcostwo – jak je zlecić nie zamawiając zestawu pobraniowego

Wypełnij znajdujący się na stronie formularz zlecenia testu, wydrukuj go i własnoręcznie podpisz. Następnie zaadresuj kopertę i włóż do niej wypełniony przez siebie formularz, pamiętając oczywiście, aby dołączyć wszystkie przygotowane próbki. Już w 48 godzin dowiesz sięm czy między mężczyzną uczestniczącym w badaniu a dzieckiem jest biologiczne pokrewieństwo. Testy na ojcostwo mogą bowiem dać jeden z dwóch możliwych rezultatów: jednoznacznie potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo.

Testy na ojcostwo – pewne niezależnie od rodzaju badanej próbki

Niektóre laboratoria nazywają próbki mikrośladowe „niestandardowymi” lub „nietypowymi”, a  za podstawowe źródło DNA uznają tylko wymaz z wewnętrznej strony policzka. Dla nas tak naprawdę każda próbka jest standardowa, ponieważ mamy ogromne doświadczenie w analizie bardzo rożnych materiałów. Rodzaj próbki nie ma najmniejszego znaczenia przy badaniach takich jak testy na ojcostwo, gdyż analizowane w nich DNA jest takie samo we wszystkich komórkach ludzkiego ciała. Testy na ojcostwo dają więc pewny wynik, niezależnie od miejsca, z którego pobrany został materiał genetyczny.

Zadzwoń i zapytaj o testy na ojcostwo

665 761 161

Od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-23.00 oraz w dni wolne w godzinach 8.00-21.00